Press ESC to close

Bekçi Maaşları ve Bekçi Çalışma Saatleri

Bekçi maaşları, son zamlardan sonra oldukça araştırıldı. Gündem böyle olunca bekçi maaşları ne kadar sorusu sorulmaya başlandı. Aynı zamanda bekçilerin çalışma saatleri de merak edilen konular arasında girdi. Bekçilik, son yıllarda fazla işe alım yapılması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. Yazımız sayesinde bekçilik hakkında detaylı bilgi edinmiş olacaksınız.

bekçi-çalışma-saatleri
bekçi-çalışma-saatleri

Bekçi Maaşları

Bekçi maaşlarını etkileyen faktörler bulunmaktadır. Maaş etkileyen en önemli faktör; bekçinin eğitim seviyesidir. Lise mezunu ile üniversite mezunu bekçi, farklı maaş almaktadır. Bu iki eğitim seviyesi arasında birçok fark bulunmaktadır fakat maaş konusunda pek fark yoktur.

Lise mezunu bekçi maaşı, 4.527 TL olarak belirlenmiştir.
Üniversite mezunu bekçi maaşı, 4.534 TL olarak belirlenmiştir.

Yukarıda belirttiğimiz maaşların bazı faktörler sebebiyle değişiklik gösterdiğini belirtmiştik. Bekçinin görev yaptığı şehir, medeni durumu, çocuk sayısı ve mesai gibi faktörler, bekçi maaşını değiştirmektedir. Bu maaşlar, AGİ olarak adlandırdığımız aile yardımının eklenmediği maaşlardır.

Bekçi Çalışma Saatleri

Bekçilerin çalışma saatleri, gecenin yaklaşması ve günün bitmesiyle değişmektedir. Bu durumda yaz ve kış aylarında bekçi çalışma saatleri, farkılık gösterebilmektedir. Ortalama 18:00 gibi mesaiye başlayan bekçiler, sabah 07:00 saatlerinde mesailerini bitirmektedirler. Her şehirde bekçi çalışma saatleri farklı olmaktadır. İstanbul’da görev yapan bekçi, haftada 1 gün izin yapmaktadır. İzmir’de görev yapan bekçiler de İstanbul’da görev yapan bekçiler gibidir ve haftada 1 gün izin yapmaktadırlar. Akdeniz bölgesinde görev yapan bekçiler, 5 gün izin yapmaktadırlar.

Bekçi çalışma saatleri, şehirlerin kalabalıklık durumu ve turist alma potansiyeline bağlı olarak değişmekte ve yoğunlaşmaktadır. Bu neden ile küçük şehirlerde bekçilik yapmak, daha kolay ve zahmetsizdir diyebiliriz. Şehir nüfusu arttıkça bekçi çalışma saati farklı olacaktır.

CySEC Nedir, CySEC Lisanslı Forex Firmaları Hangileridir hakkında tüm soruları yanıtladık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir