Press ESC to close

Önemli Teknik Göstergeler Haziran’dan Bu Yana İlk Kez Pozitife Döndü

Bloomberg platformuna göre Bitcoin para biriminde GTI VERA göstergesinin pozitif yöne dönüş yaptığı ve bu durumun Hazirandan bu yana ilk defa görüldüğü bildiriliyor.

GTI Vera Göstergesi Pozitife Döndü

Bloomberg’de yayınlanan habere göre Bitcoin küresel finansal piyasalarda tüm bu kaosun ortasında güvenli bir liman olarak hareket edip etmediği konusunda tartışmalarını sürdürüyor. Fakat bir yandan da teknik analistler tarafından belirli bir gösterge takip edilerek, en büyük kripto paranın daha önemli yükselişler kaydedebileceğine de işaret ediliyor.

Pozitif ve negatif eğilimlerinin belirlenmesi amacıyla kullanılan GTA VERA göstergesine bağlı olarak en büyük kripto para Bitcoin hafta sonu işlemlerine göre yeni bir alım sinyali oluşturdu.

Bir grafik halinde takip edilebilecek bu veriler sayesinde Haziran ayından bu yana ortaya çıkan ilk alım sinyali ile birlikte potansiyel anlamda daha yüksek seviyelere gelebileceği görülüyor.

Thobhani Açıklamalarda Bulundu

Ayrıca kurumsal ve büyük ölçekli yatırımcılar için hizmet veren kripto para platformu SFOX CEO’su Akbar Thobhani, Bloomberg kanalına verdiği açıklamada; Bitcoin para biriminin %10 vergi duyurularının tam ortasından neden olumlu bir ivme yakaladığını açıklayacak şekilde altına benzer bir değer deposu statüsü sahibi olduğunu gördüğünü belirtti.

Türkiye saati ile 08.00 civarlarında Bitcoin para birimi 11.900 dolar civarında işlem görüyor. Önümüzdeki günlerde bitcoin fiyatlamalarının yönü yatırımcılar tarafından merak edilmeye devam ederken bizler de bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yaşanacak fiyat hareketliliğini izliyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir