Press ESC to close

Changpeng Zhao Kimdir? Binance’nin Kurucusunu Tanıyalım

Kripto paralar son yılların en çok kullanılan dijital para birimleridir. Bu bağlamda popülerlik oranları da her geçen gün artmaktadır. Ancak kripto paralar kadar merak edilen farklı unsurlar da bulunmaktadır. Farklı unsurların başında ise bu para birimlerini kimlerin oluşturduğu bulunmaktadır. Changpeng Zhao en çok tercih edilen kripto para türlerinden biri olan Binance kurucusu olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde en çok kullanılan kripto borsasının başında bulunan Changpeng Zhao hakkında merak edilenler, başarılı adamın ilginç hikayesinden de kaynaklanıyor. İşte CZ’nin bilinmeyenleri.

Binance Kurucusunun Bilinmeyenleri

Binance kurucusu olmasından kısa süre sonra dünya tarafından tanınan Changpeng Zhao, CZ takma ismine sahip. Böylelikle ismi, farklı dillerde de kolay bir şekilde söylenip akılda kalabiliyor. Henüz kırklı yaşlarda olmasına karşın büyük bir başarı elde eden genç adam hakkında kariyeri açısından bilinmeyenler mevcut örneğin CZ işe direkt olarak kripto para borsası ile başlamamış. Genç adamın uzun süre ticaret yaptığı bir gerçek. Ticarette elde ettiği başarıyı ise bir birikim olarak kullanmış. Sağlamış olduğu birikimler ise Binance oluşumunda maddi kaynak olarak kullanılmış. Yeni Changpeng Zhao işe sıfırdan başladığını söylemek mümkün.

Changpeng Zhao Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Changpeng Zhao yani CZ hakkında bilinen gerçeklerden biri siyaha karşı bir zaafı olduğu. İnternet üzerinde yer alan fotoğraflarına bakıldığında bile bu zaaf kolay bir şekilde anlaşılabiliyor. Çünkü genç adam genellikle siyah kıyafetler arasında tercihlerini yapıyor. Pek çok kripto para türünün ilgi uyandırması için seneler geçmesi gerekebiliyor. Ancak CZ, Binance’yi 2017 Temmuz ayında kurdu. Kurulumun üzerinden altı ay geçmeden sistem tüm dünya tarafından kullanılan kripto paralar arsında yerini altı. Bu da CZ’nin ince zekasına işaret ediyor. Genç adamın bilinmeyen yönlerinden biri de gençlik zamanlarında ünlü fast food zincirlerinde çalışmış olması. Bu da azimli olduğuna işaret ediyor. Üstelik Binance önderliğinde yapılan çekilişlerin altında da CZ imzası var. Enteresan fikirlere sahip olan genç adam böylelikle kullanıcıların Binance ilgilerinin azalmasına da mani oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir