Press ESC to close

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Kripto para dendiğinde şüphesiz ilk akla gelen Bitcoin’dir ve hem yatırım hem de güvenilirlik açısından insanların ilk tercihidir. Bitcoin’in popülaritesini her geçen arttırması insanları da Bitcoin yatırımına yönlendiriyor.  Ödeme yöntemleri arasında kredi kartının önemini düşündüğümüz de kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır? Sorusu önemli bir soru haline geliyor.

Indacoin Kredi Kartı İle Bitcoin Alma

İngiltere merkezli olan Indacoin kredi kartı ile BTC alınabilecek siteler arasında ilk sırada yer alıyor. 2013 senesinde kurulan bu platformda 100’den fazla kripto para yer alıyor. Bu platform üzerinden BTC almak için bir cüzdan ve kredi kartı bilgileri ile birlikte mail yeterlidir. Bu siteden sadece kripto para satın alabilirsiniz ve farklı işlevleri henüz yok. Telefonlarınıza uygulama olarak da yükleyebileceğiniz Indacoin’in Türkçe dilde de hizmet vermesi, Türkiye’de ki coin yatırımcılarının da buraya yönlenmesinde önemli bir sebeptir. Satın aldığınız BTC miktarı cüzdanınıza 20 dakika içinde gelmiş oluyor. Eğer Bitcoin haricinde farklı bir coin satın alacaksanız 1 saat kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz.

CEX. io

Kripto para ticaretinin yoğun olarak gerçekleştiği platformlardan biri de CEX.io’dur. Geniş likidite ve maksimum güvenlik anlayışı ile müşterilerine hizmet veren bu marka, kredi kartı ile Bitcoin alabileceğiniz en güvenilir sitedir. 2 milyondan fazla kullanıcısı bulunan CEX.io, Türkiye dahil birçok ülkedeki ki vatandaşların öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. %3.8 oranla işlem ücreti kesen bu platformda, geri satma işlemleri kredi kartına yapılabiliyor. Bu özeliği sayesinde birçok rakibinden de farklıdır.

Coinmama

Kredi kartı ile Bitcoin satışı yapan siteler arasında yer alan bu platform da kredi kartı kullandığınız takdirde sizden belge istemektedir. Sizden kimlik veya buna eş değer olan pasaport veya ehliyet istemekle birlikte BTCTurk’de olduğu gibi yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf ve bir kağıda yazılmış Coinmama yazısını talep ediyor. Belgeleri göndermeniz halinde 24 saat içinde hesabınız yetkililer tarafından onaylanıyor. Güvenlik amaçlı olarak belge talep etse de, birçok yatırımcıyı sadece bu yüzden kaybettiği de aşikar. İşlem ücreti olarak da yüksek ücret alan Coinmama, yaptığınız işlemin %5.9’unu işlem ücreti olarak alıyor. Bu rakam zaten çok yüksekken, bir de kredi kartı ile alışveriş yaptığınız da sizden %5 daha ekstradan komisyon almaktadır. Bu yüzden diğer alternatiflere yönelmenizde fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir