Press ESC to close

Bitcoin Cash Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin’e ilk yatırım yapan kişilerden biri olarak bilinen Roger Ver ve ekibi tarafından 2017 senesinde piyasaya sokulan Bitcoin Cash, piyasaya giriş sağladıktan 5 ay sonrasında devasa bir yükseliş sergiledi. Bunun sebebi ise bu piyasada al sat platformlarından biri olan Coincase’in bu coinin ticaretine onay vermesidir. O dönemde yükselişe geçmesi de yatırımcıların dikkatini çekti ve popülerliğini daha ilk aylarında da kazanmış oldu. Yatırımcıların en gözdelerinden biri olan Bitcoin Cash nasıl satın alınır? Hep beraber inceleyelim.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

Uluslararası anlamda büyük bir isim olan Binance üzerinden Bitcoin Cash nasıl satın alınır? Sorusunu cevaplayacağız.

  • İlk olarak Binance’de bir hesap açıyoruz. Eğer hesabınız mevcut ise de diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Sonraki aşamada Binance hesabımıza yatırım miktarını da göz önünde bulundurarak BTC transferi gerçekleştiriyoruz.
  • Bitcoinlerin hesaba gelmesini bir süre bekliyoruz ve geldikten sonra Exchange bölümüne geliyoruz. Burada iki seçenek bulunur. Basic ve Advanced. Advanced bu konuda bilgi seviyesi yüksek olanlar için tavsiye edilir. Basic hesapta pekala işinizi görecektir ve işlemlerinize buradan devam edebilirsiniz.
  • Sitede yer alan arama kutusunu bulun ve BCC diye arama gerçekleştirin. Bu aşamada BCC/BTC bizim seçimimiz olmalı.
  • Buy BCC yazısını göreceksiniz ve buradan Bitcoin Cash alma işlemlerinizi sorunsuz halledebilirsiniz. Ne kadarlık bir alım gerçekleştireceğinizi ve fiyat bilgisini girmeniz yeterlidir. Bu bölüm karışık diyorsanız Market üzerinden BCC miktarını girebilir ve işlemlerinizi basitleştirebilirsiniz. Yalnız bunu yapmanız halinde komisyonun daha yüksek olacağı da unutulmamalıdır. Son aşama BUY BCC diyoruz ve işlem sorunsuz olarak tamamlanıyor.

Bitcoin ve Bitcoin Cash Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Bitcoin ve Bitcoin Cash bu sektörde yer edinmiş iki önemli markadır. Bitcoin Cash isminde ki Cash Türkçe’de nakit demek ve bu markanın yaratıcıları Bitcoin Cash’in para yerine kullanılacağına inandıkları için Cash kelimesini isme eklemişlerdir. Bitcoin merkezi bir yapıya sahip değilken, Bitcoin Cash merkezi bir yapıya sahiptir. Şöyle ki, Bitcoin de kimse %51’lik bölüme sahip olamaz; ama Bitcoin Cash’de bu durum mümkündür. Ayrıca iki markanın işlem imzaları da birbirinden farklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir