Press ESC to close

Dev Kripto Para Borsası Litecoin Ve Ripple Yatırımcılarına Müjde Verdi

Dünyanın bilinen en yüksek hacimli kripto para borsası Binance, lending programının 3. aşaması ile ilgili ilan gerçekleştirdi. Bu kapsamda yeni lending programı Ripple(XRP), USD Coin(USDC), Litecoin(LTC) ve Tether(USDT) gibi birçok kripto para birimini kapsıyor. Lending hizmeti sayesinde kripto para borsasına elinizdeki dijital paraları ödünç verebiliyor ve ödünç verme süresi sayesinde de belirlenmiş oranlar ile birlikte faiz geliri elde edebiliyorsunuz.

Binance borsası konu hakkında yapılan açıklamada 11 Eylül 2019 tarihinde Binance lending 3. aşamasını başlatacak. Hizmetin yeni üyelerini Litecoin(LTC) ve Ripple(XRP) oluşturuyor. Ancak kullanıcılar kredi sağlamak açısından Tether(USDT), Binance Coin(BNB), Ethereum Classic(ETC) ve USD Coin(USDC) gibi altcoin birimlerini de seçebilecek. Ek olarak her bir varlık için en küçük ve en çok token miktarı belirlendi.

Ripple(XRP) kapsamında her kullanıcı hesabının 50,000 Ripple(XRP) içeren bir başlangıç hesabı bulunması gerekiyor. Ripple için toplam limit bir milyon XRP olurken, geri ödeme süresi 14 gün olarak belirlendi. Yıllık faiz oranı %7 olmak ile birlikte 100 XRP lot büyüklüğüne karşılık faiz oranı 0,268493 XRP olarak belirlendi.

Litecoin(LTC) için yıllık faiz oranı %7 ve ayrıca bir Litecoin için her vade sonunda 1 lot karşılığı olarak 0,002684 LTC getiri elde edilecek.

Diğer bilgileri net bir şekilde Binance Twitter hesabında paylaşılan görseller sayesinde öğrenebilirsiniz.

Binance lending programının ikinci aşaması içerisinde bulunan Ethereum Classic(ETC), Tether(USDT), USD Coin(USDC) ve Binance Coin(BNB) 3. aşama içerisinde de bulunacak. Ancak ikinci aşama içerisinde dahil edilen Bitcoin(BTC) ve Cardano(ADA) 3. aşama içerisinde bulunmuyor. Binance borsası ikinci aşamada 14 ve 28 gün geri ödeme süresi seçerken, bu varlıklar için 14 gün kredi geri ödeme süresi belirledi.

Borsa üçüncü etap için abonelik başvurularının alınması sırasına göre işlem gerçekleştirecek. Abonelik işlemleri 11 Eylül 2019-12 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Faiz hesaplama dönemi ise 11 Eylül 2019-25 Eylül 2019 aralığında yer alacak.

Binance borsasının gerçekleştirdiği bu atak sayesinde Ripple ve Litecoin fiyatlarında bir yükseliş görülebilir. Çünkü bu olay sayesinde uzun bir süre yüksek miktarda Litecoin ve Ripple kilitlenmesi yaşanacak. Bu kilitlenme durumu satış baskısını düşürürken, fiyat üzerinde olumlu etki sağlayabilir. Aslında fiyatlarda olumlu etki oluşmasının önemli bir nedeni yine Ripple ve Litecoin saklayan yatırımcı sayısının artması ile oluşacak. Bu sayede düşen arz ile birlikte fiyat artışı görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir