Press ESC to close

Güncel Bitcoin Analiz ve Yorumları

Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak yapmış olduğumuz önceki analizlerimizde düşüş trendinin sürmesini beklediğimizi ve 3,600 dolar altına inilebileceğini belirtmiştik. Nitekim öyle de oldu ve bitcoin 3,600 doların altına iyiden iyiye yerleşmiş gibi bir görüntü çiziyor.

Günlük grafiklerde 3,8xx seviyeleri direnç olarak ön plana çıkarken bitcoinde yaşanan yükselişlerin devamının getirilemediğini gözlemliyoruz. Peki ama bitcoin nereden döner, bitcoin ne zaman yükselecek şeklinde soruların sıklaştığı bugünlerde bitcoin fiyatı için gerçekten de bir umut yok mu? Kısa vadede bitcoin düşüşü devam mı edecek gibi soruların cevaplarına grafik analizimiz eşliğinde bakmamız faydalı olacaktır diye düşünüyoruz.

[irp posts=”2615″ name=”Bitcoin Alınır mı ? Bitcoin Ne Zaman Yükselir?”]

Bitcoin Fiyatı Grafik Analizi

Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor ki geçtiğimiz günlerde ethereum 83 dolar civarında iken yapmış olduğumuz ethereum analizimizde altını çizdiğimiz noktaların yatırımcılar tarafından bilinmesinde fayda olacaktır. Bildiğiniz üzere geçen hafta ilk ethereum alışımız yaptık ve ethereumda 60 doların atlında bir fiyat beklemediğimizi vurgulamıştık. Bu nedenle de 85 dolar civarından başladığımız alışlarımıza olası düşüşlerde eklemeler yapacağımızı belirtmiştik.

Bitcoin tarafında da buna paralel bir hareketlenme yaşamamız olası olacaktır. Yani bitcoinde de geri çekilmelerin devamı halinde 2,800 dolar civarına doğru inişler mümkün olabilir. Hatta 2500 dolar altına kadar fakeler atılabilir diye düşünüyoruz. Ancak bitcoin alınır mı sorusunun cevabına 11 bin dolarken verdiğimiz Satılır yanıtı bu dakikalar itibarı ile yerini Alınır cevabına bırakmış durumdadır. Yalnız bu cevap bitcoin hemen yükselişe geçecek deme değildir. 11k da satış önerdiğimiz bitcoin 12 bin dolar üzerini test edip 6 bin dolara kadar nasıl gerilediyse burada da 1000 belki de 1500 dolar civarı bir düşüş dalgası daha mümkün olabilir. Buna net cevap verebilmek oldukça zordur.  Ancak bizim için bitcoinde 3,300 dolar ve altında ki seviyeler kademeli alım aralığı olacaktır.

btcoin fiyat analizi
guncel bitcoin analizi, bitcoin fiyatı ne kadar, bitcoin alınır mı

Bitcoin günlük grafiğine baktığımızda aşağı yönlü hareketin etkisini göstermeye devam ettiğini görüyoruz. Bitcoin fiyatında bir toparlanma ihtimalinden bahsedebilmek için öncelikle 3,800 doların üzerinde fiyatlamaların oluşmasını beklemek gerekiyor. Bu seviye üzerinde ise ara direnç konumunda bulunan 4270 dolar seviyesi takip edilecektir. Bu seviyelerin yukarı yönlü aşılması ise son 2 haftada oluşan kısa vadeli yeni düşüş trendinin sonlanması açısından önemli olacaktır. Bu durumda bitcoin fiyatında 4,825 seviyesi ve 5,250 dolar ana direnç noktamıza doğru yükselişler mümkün hale gelebilir.

[irp posts=”2526″ name=”Bitcoin Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?”]

Bitcoin fiyatının 3,800 doların altında kalması halinde ise 2,750 dolar seviyesine kadar yeni düşüşler tetiklenebilir. Bu nedenle bitcoin fiyatının şuan bulunduğu 3,300 dolar seviyelerinden yukarı yönlü bir tepki verip veremeyeceği fiyatlamaların yönü açısından oldukça önemli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir