Press ESC to close

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar, İşletim Ücreti Kesmeyen Bankalar

İşinde ya da özel yaşantısında banka hesabını aktif şekilde kullanan, aldığı bu hizmetin yanında hesap işletim ücreti ödemek istemeyen kişiler için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Bazı bankalar, tüm müşterilerine hesap işletim ücreti uygulamadan bu hizmetleri sunmaktayken bazı bankalar da şubesiz bankacılık adıyla sundukları hizmetlerde müşterilerinin hesaplarını kullanmalarından dolayı herhengi bir hesap işletim ücreti kesimi yapmamaktadırlar. Vatandaşlarda doğal olarak hesap işletim ücreti almayan bankaları tercih etmek istemekteler.

Şubesiz bankacılık hizmetinden faydalananların yanında, bankalar, kredi kartları ya da hesap kartlarıyla otomatik ödeme talimatı veren müşterilerinden, müşterilerinin maaşlarını aldıkları hesaplarından da hesap işletim ücreti almamaktadırlar.

Aşağıda müşterilerinden hesap işletim ücreti almayan bankalar yer almaktadır. Hesap işletim ücreti ödemeden bankaların sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyenler aşağıda yer alan bankalarla çalışabilirler.

Finans Bank Enpara

Şubesiz bankacılık alanında adını duyurmuş olan Enpara, Finans Bank’ ın sunmakta olduğu hizmetler arasındadır. Enpara kullanıcıları, yapacakları eft ve havale işlemleri için para ödemezken bankaların genel işlemler için aldıkları hesap işletim ücretlerini de ödemek zorunda değillerdir. Zaten Enpara, kendini halka tanıtırken “hesap işletim ücreti” nin alınmadığının altını çiziyor. Enpara’ lı olmak için internet üzerinden başvuruda bulunuluyor. Daha sonra müşteri temsilcisi belirtilen adrese gelerek sözleşmenin tamamlanması sağlanıyor. Sözleşmede de hesap ücreti alınmayacağına dair maddeler yer almaktadır.

Kuveyt Türk “Senin Bankan”

Şubesiz bankacılık hizmetleri arasına Kuveyt Türk girişimiyle katılan “Senin Bankan” sayesinde banka müşterileri, yapacakları eft ve havale işlemleri için para ödemek zorunda kalmayacaklardır. Eft ve havale ücretlerinden kurtulan müşteriler buna ilaveten hesap işletim ücreti ödemek zorunda da kalmayacaklardır.

Katılım bankası olan Kuveyt Türk, müşterilerinin tamamından hesap işletim ücreti almamaktadır.

Yapı Kredi Bankası Nuvo

Yapı Kredi Bankası da bankalar arası rekabette bir adım öne geçmek için müşterilerinden hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında katılmıştır. Hesap ücreti ödemek istemeyen potansiyal müşterilere daha çekici geleceği şüphesiz. Aynı zamanda Yapı Kredi Bankasının sunmakta olduğu Nuvo şubesiz bankacılık hizmetlerine son verildi. Nuvo hizmetlerine son verilmesiyle Nuvo müşterilerine Nuvo’ nun sunmuş olduğu hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Albaraka Türk Bankası

Bankalar arası rekabette daha avantajlı bir konumda olmak ve potansiyal müşterileri kendisine çekmek adına, Albaraka Türk de müşterilerinden hesap işletim ücreti almayan bankalar arasına katılmıştır. Müşterilerinden hesap işletim ücreti almadığı gibi yapılan Eft ve havale işlemleri de ücretsiz hale getirilmiştir.

PTT Bank

PTT Bank, özellikle emeklilere yönelik yaptığı kampanyalarla gündemdeki yerini sürekli taze tutmaktadır. Türkiye’ nin en köklü kurumlarından olan PTT, finansal anlamda da hizmet sunmaya başlamış ve PTT Banka adıyla müşterilerinin hizmet sunumuna başlamıştır. Hesap açılışı sırasında alınan ve hesap kapatılırken geri verilecek olan 5 TL dışında müşterilerinden herhangi bir hesap işletim ücreti talep etmemektedir.

Türkiye Finans Bankası

Katılım bankalarının genelinde olduğu gibi Türkiye Finans Bankası’ nda da müşterilerinden hesap işletim ücreti talep edilmemektedir. Katılım bankalarının popüleliğini ve bilinirliğini arttırmaya yönelik olan bu avantajlar müşterilerin ve bankaların aynı zamanda kar sağlayacağı şekilde düzenlenmektedir. Yeni bir alanda yeni kurulan bankalar müşteri sayılarını arttırırken bankanın müşterileri de diğer bankalarda ödemek zorunda oldukları hesap işletim ücreti gibi ücretleri bu bankalarda ödemeyeceklerdir.

TEB CepteTEB

TEB’ in girişimiyle oluşturulmuş olan CEPTETEB, daha önce bahsettiğimiz enpara gibi şubesiz bankacılık hizmeti sunmakta, oldukça popüler bir hizmettir. Müşterilerinden hesap işletim ücreti almamakla birlikte müşterilerinin yapacakları Eft ve havale işlemleri için de herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır. CEPTETEB müşterisi olmak isteyenler internet üzerinden başvuru yapacaklar ve bankanın yollayacağı kuryeyle size iletilecek sözleşme imzalanarak hesap aktif hale getirilerek kullanılmaya başlanacaktır.

Denizbank Dijital Deniz

Hesap işletim ücretinden muaf olunan Dijital Deniz, Denizbank girişimiyle oluşturulmuş ve müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Dijital Deniz kullanıcıları, Denizbank’ ın sunduğu tüm fırsatlardan faydalanabildikleri gibi hesap işletim ücreti gibi giderlerden de muaf durumdadırlar.

Ziraat Katılım Bankası

Katılım bankalarının genelinde görüldüğü gibi banka, müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır. Katılım bankaları arasına yeni katılan Ziraat Katılım Bankası da müşterilerden bu ücretleri talep etmemektedir.

Vakıf Katılım Bankası

Katılım bankaları arasındaki yerini yeni alan Vakıf Katılım da müşterilerinden hesap işletim ücreti gibi bir ücret talebinde bulunmamaktadır. Aynı zamanda, neredeyse tüm bankalarda olmak üzere, banka müşterileri banka hesaplarından faturalarına otomatik ödeme talimatı verirlerse ya da bu bankadan maaş aldıkları hesaplardan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir