Press ESC to close

Altın Kaplama İşi Yaparak Para Kazanma – Ek Gelir Fırsatları

Aylık ek gelir elde etmek ya da freelance çalışmak isteyenler için değerlendirmeleri ve alternatifleri arasında bulunması gereken bir meslektir altın kaplama uygulaması. Altın kaplamalar, daha çok diğer insanlardan farklı hissetmek ve bu farklılıklarını ortaya koymak isteyen insanlar tarafından tercih edilmektedir. Yani, altın kaplama işi ile uğraşırken müşteri bulma sorunu yaşamayacaksınız.

Seyyar altın kaplama işinde faaliyet göstermek için akıllara en fazla gelen soruların cevapları aşağıda sıralanmaktadır. Soruları ve cevapları okuyarak siz de kendi kafanızdaki soruların cevabını bulabilirsiniz.

Altın kaplama işi zor mudur? Nasıl Yapılır?

Altın kaplama işi, bu iş için özel olarak geliştirilen ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Uygulama çubukları kullanıcıların kolayca işlerini tamamlamaları ve ayarlarla uğraşmamaları için voltaj ve kutuplaşma bakımından önceden ayarlanmış olarak gönderilmektedir. Kaplama sistemleri içerisinde bulunacak olan kullanma kılavuzlarında zaten cihazların kullanımı konusunda kapsamlı bilgiler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, internetten, özellikle de Youtube’ dan almış olduğunuz altın kaplama cihazı ile ilgili videolar izleyebilir ve işin püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Bu işte zaman geçtikçe kendinize olan güveniniz daha fazla gelecektir.

Müşteriler kimlerden oluşur?

Müşterileriniz; mücevher, otomobil, silah, motosiklet, günlük kullanım eşyaları, telefon ve hatta silah sahiplerinden oluşmaktadır. Bu kişiler, kullanmakta oldukları aletler için farklı bir dokunuş ve farklı bir hava aramaktadırlar. Sizin satın aldığınız altın kaplama ekipmanları, saydığımız ve saymadığımız birçok iş için kullanılabilecek aletlerdir ve size gelen her türlü işin altından kalkabilirsiniz.

Bu işin getirisi ne kadardır?

Yapacak olduğunuz işe ve bu işin karmaşıklığına, desenlerin yoğunluğuna ve detaylara bağlıdır. Örnek vermek gerekirse otomobil amblemleri için altın kaplamayla uğraşan birisi kısa süre içerisinde birkaç amblemle işini bitirebilecektir. Müşteri kitleniz ve bu kişilerin sizden istedikleri işler, ne kadar kazanacak olduğunuzu belirleyecektir. Fakat ortalama olarak aylık bin TL ile 3 bin TL arasında kazanç sağlamanız mümkün olacaktır. Bu oran siz ne kadar iş yaparsanız o kadar artış gösterecektir.

Otomobil amblemleri için hangi yöntem izlenmelidir?

Otomobil amblemlerinin altın kaplama işiyle uğraşırken amblemlerin yerinden sökülmesi ve sökülmemesi konusunda kararsız kalabilirsiniz. Otomobil amblemlerinin yerinden sökülmemesi çoğu durum için sizin yararınıza olacaktır. Sökme ve takma işlemi sırasında fazladan kaybedeceğiniz zaman ve maliyet, amblemlerin sabitken kaplama işlemine tabi tutulmasını gerekli kılmaktadır. Otomobile ve yüzeye zarar gelmeyecek şekilde kaplama yapıldığı sürece araç sahipleriyle de bir sorun yaşanmayacaktır.

Kaplama altın ne kadar süre dayanmaktadır?

24 karat altın kaplama doğru bakım yapıldığı zaman herhangi bir bozulma yapamayacaktır. Kararma ve paslanma yaşanmayacak olan 24 karat altın kaplamalar, doğru teknik ve usta eller tarafından yapıldığı zaman herhangi bir şekilde pul pul olma ve soyulma olayı yaşanmayacaktır. Bakımlarının doğru ve düzenli olarak yapılması halinde uzun ömürlü olacaklardır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir