Press ESC to close

Lisk Nedir ve Nasıl Alınır?

Merkezi olmayan ve yetki içermeyen özellikleri ile Blockhain, yakın zamanın yatırım aracı haline geldi. Blokhain’lerin üzerinde, tam potansiyellerini kullanmalarını önleyecek bazı kısıtlamalar vardır. Birbirinden farklı uygulamalar geliştiren Blockhain, tabanı kendisine ait olan Lisk’i geliştirdi. Şimdi lisk nedir ve nasıl alınır? Konularını inceleyeceğiz

Lisk Nedir?

Lisk, Google Play Store ve Apple App Store gibi Blackhain tabanlı bir uygulama platformudur. App Store ve Play Store’dan farklı olarak Lisk, merkezi olmayan ve dağınık bir programdır. Lisk, geliştiricinin istediğiniz uygulamaları oluşturması adına JavaScript’e kod yazma imkânı sağlayan JavaScript tabanlı bir yazılım geliştirme setidir. Bu SDK geliştiricilerin uygulamalarının uçlarını belirlerken esneklik sağlıyor ve Blockhain uygulamalarını geliştirilmesini, çoğalmasını amaçlıyor. Lisk de arka uç, blockhain ağında bulunan bir uygulamanın temel işlevi görevini görür, ön yüz ise kullanıların, PC ya da mobil cihazda gördüğü arayüzdür. Lisk’in kendi sanal parası da LSK token’ları ismini almıştır. LSK şuan piyasa değeri açısından 24. sırada yer alıyor yaklaşık değeri 8.75 dolardır.

LSK Nasıl Alınır?

Son günlerin popüler yatırım aracı olan blockhain ürünlerinden bir tanesi olan Lisk, lisk nedir ve nasıl alınır? Sorularına neden oldu. Lisk’i almak için ilk aşama olarak Binance uygulamasından yararlanın.

1-Binance’ye kayıt olun ve kullanmaya başlayın. Binance hesabına bitcoin gönderin, sağ üst kısımda olan Funds bağlantısına gelin ve Deposits&Withdrawals‘a tıklayın.

2-Açılan sayfadaki arama butonuna BTC yazın ve Deposit’e tıklayın.

3-Cüzdan adresini kopyalayın ve bitcoin’e gönderin

4-Bitcoinler hesaba geçince, Binance Logosunun yanında olan Exchange bağlantısından Basic’i tıklayın

5-Açılan sayfada LSK/BTC butonuna tıklayın ve grafiğin altında yer alan Buy seçeneğinden satın alma işlemini gerçekleştirin. Price bölümünden fiyatı, Amount bölümünden ise LSK miktarını belirleyeceksiniz. Daha kolay satın alma işlemi isterseniz de market bölümünü kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir