Press ESC to close

Ons Altın Analizi, Güncel Gram Altın Yorumları ( 27.06.2019 )

Altın fiyatları son günlerde oldukça volatil seyretmeye devam ediyor. Yaklaşan G-20 toplantısı, gerçekleşen Fed toplantısı derken kararsız bir seyir sürdüren ons altında genel görümnüm yukarı yönlü olsa da gelecek haber akışları fiyatlamalar açısından oldukça önemli olacak. Bu yazımızda 27.06.2019 tarihinde ons altın ve gram altın fiyatlamalarında beklentiler neler ? Altın fiyatları yorumları nasıl ? Altın yükselir mi, düşer mi gibi soruların cevaplarını güncel altın analizi eşliğinde paylaşmaya çalışacağız.

Altın fiyatlarında G-20 bekleyişi sürüyor. Yarın başlayacak olan görüşme ve toplantılar öncesinde ons altın fiyatlarında dikkatler buraya çevrilmiş durumda. Ancak bunun öncesinde Abd’den açıklanacak olan büyüme verisini takip ediyor olacağız. Bugün açıklanacak olan Abd büyüme verisi Fed açısından oldukça önemli. Fed’in gelecek verilere dayalı olarak faiz hamlesine başvuracağını geçtiğimiz hafta yaptığı toplantıda dile getirdiğini gördük. Bu nedenle de GSYH verisinin olumlu ya da olumsuz gelmesi Fed’in faiz indirme kararını etkileyecektir denilebilir.

Ons Altın Yorum ve Analizi

Ons altın fiyatlarında diğer bir bekleyiş ise Trump ile Çin Lideri Xİ arasında. Bu görüşmeden bir ticaret anlaşması çıkacak mı merak konusu. Güvenli liman talebi ile son dönemde fiyatı yükselen ons altın, risklerin sona ermesi ile birlikte geri gelebilir. Ya da ticaret anlaşması konusunda olumsuz haber akışı olması halinde risklerden kaçmak isteyen yatırımcıların yine ilk sırada tercih ons olacaktır. Ayrıca bir ticaret anlaşmasının gerçekleşmemesi, Fed’in faiz indirim ihtimalini de arttıracağından, ons altın fiyatlarında yükselişler kaçınılmaz olacaktır.

altın analizi xauusd
gold analizi, altın yorumları, güncel altın analizi, ons altın fiyatları teknik görünüm

Ons altın fiyatlarında gözler G-20 toplantısına çevrilmiş durumda. Bunun öncesinde ise ons altın 1,405 dolar civarında fiyatlanıyor. Günün devamında ons altın fiyatlarında  takip edilecek önemli seviyeler şu şekilde karşımıza çıkıyor. Ons altında 1,400 dolar seviyesi oldukça kritik. Bu seviye üzerinde tutunabilmesi halinde ons altından önce 1,412 dolara sonra da 1,425 dolara doğru yeni bir yükseliş hareketi mümkün olabilir. 1,400 dolar seviyesinin kırılması halinde ise aşağıda 1,382 dolar ve 1,361 dolar destek noktaları ön plana çıkmaktadır.

Gram Altın Yorumları

G-20 toplantılarında Abd Başkanı Trump’ın İran’a yönelik açıklamaları da önemli olacak. Olası savaşa yönelik söylemler altın fiyatlarını destekleyecek iken, ılımlı söylemler altının gerilemesine yol açabilir. Diğer taraftan gram altın fiyatları açısından bakıldığında 260 lira üzerinde tutunmaya çalışan bir gram altın izlemekteyiz. Ons altın tarafında yaşanan hareketlerden etkilenmekte olan gram altın, bunun yanı sıra dolar kurundan da etkilenmektedir. Dolayısı ile de G-20 toplantısında doları etkileyecek gelişmeler gram altın fiyatını da etkileyecektir.

G-20 toplantısında dolar kurunu etkileyebilecek en önemli detay ise Trump ile Erdoğan görüşmesi olacaktır. Türkiye’nin Rusya’dan alacak olduğu S-400 savunma sistemini almaması için Türkiye’ye süre tanıyan Abd’nin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Trump ile Erdoğan görüşmesi sonrasında yapılacak açıklamalar önemli olacak. Trump’ın olası yaptırım söylemi doları yukarı fırlatabilir ki bu da gram altın fiyatlarında yeni bir rekor denemesine neden olabilir.

Trump ve Erdoğan’dan gelecek olumlu söylemler ve yaptırım riskinin azalması ise dolar kurunu aşağıya çekeceğinden, gram altın fiyatlarında da 250 lira seviyesine doğru bir geri çekilme hareketi beklemek mantıklı olacaktır.

Ons altın ve gram altın ile ilgili günlük analiz ve yorumlarımızı takip etmek için Altın Yorumları sayfamızı takip edebilirsiniz. Bu sayede altın fiyatını etkileyebilecek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

[button-red url=”#” target=”_self” position=”left”]Yasal Uyarı: kriptomix.com’ da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber kişisel görüşleri yansıtmaktadır. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik ve yorum yatırım tavsiyesi içermemektedir.[/button-red]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir