Press ESC to close

Tutma İhtimali Yüksek İş Fikirleri

Listemizde tutma ihtimali yüksek iş fikirleri paylaşacağız fakat iş fikrinin tutması için birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Bu noktada değerlendirmeniz gereken birçok konu olacaktır. Hem iş fikirleri hem de analiz konusunda sizlere yardımcı olacağız.

İşin Tutma İhtimali

Bu konuyu sizlere örnek ile anlatacağız, bu şekilde pekiştirmiş olacaksınız. Örneğin; hiç insan sirkülasyonu olmayan bir yere dükkan açarsanız tutmayacaktır veya alışveriş merkezlerinde bulunan fast-food dükkanlarının yanına yerel bir marka ile giriş yaparsanız, tutma ihtimali azalacaktır. Bu ve benzer sebeplerden dolayı, işi kurmadan önce konumu çok iyi seçmeniz ve analiz etmeniz gerekmektedir.

İş kurarken en önemli şey fikirdir fakat fikir hayata düzgün geçirilmedikten sonra hiçbir önemi yoktur. Bu noktada dükkanın konumu, kirası, çevrenin sosyal hayatı gibi birçok konu devreye girmektedir. Sürekli dükkanlar ile ilgili bilgi verdik fakat bu durum internette yapılan işler için de geçerlidir.

Tutma İhtimali Yüksek İş Fikirleri

Yukarıda belirttiğimiz noktalara dikkat ettikten sonra işiniz yüksek ihtimalle tutacaktır.

Yemek Servisi

Başlık size çok basit gelebilir fakat sunacağımız fikre dikkat etmeniz gerekmektedir. Yemek servisi yapılan birçok site bulunmakta fakat spesifik yemeklerin bulunduğu siteler pek mevcut değil. Bu noktada daha özele inip, az bulunan yemeklerin servisini yaparsanız tutma ihtimali yüksek olacaktır. Bunlar; Hint yemekleri, vegan yemekler, sporcu yemekleri ve glütensiz yemekler olabilir. Ülkemizde bu sektör henüz tam anlamıyla gelişmemiştir, bu sebeple önden girip güzel iş yaparsanız kazancınız mutlaka olacaktır.

online-eğitim
online-eğitim

Online Eğitim

Bir konuda uzmansanız, mutlaka yapmanız gereken işler arasında yer almalıdır. Uzman olduğunuz konu ile ilgili internet üzerinden eğitim verebilir ve para kazanabilirsiniz. Hem sürekli olarak ders verebilir hem de sadece eğitim seti hazırlayarak, sürekli para kazanabilirsiniz. Udemy gibi platformlara eğitiminizi yükleyebilir ve belirli komisyon oranları kesildikten sonra net gelir elde edebilirsiniz.

Nostaljik Ürünler ve Kafeler

Geçmişe dönmek isteyen ve özleyen birçok kişi bulunuyor. Nostaljik ürünler, son zamanlarda artmış olsa da, nostaljik kafelerin eksikliği halen hissediliyor. Size verdiğimiz bu fikri, nerede uygulacağınız çok önemlidir. Gençlerin de birçoğu eskiyi özlemektedir fakat gençler, yaşlılar kadar özlem duymamaktadır. Bu nedenle daha çok yaşlı kesimin olduğu bir konumda kafe açarsanız, mutlaka tutacaktır. Özellikle hem sirkülasyon çoksa hem de yaşlı kişi sayısı fazlaysa, kazancınız kesinlikle olacaktır.

Bu noktada dizayn çok önemlidir. Mimarlardan destek alabileceğiniz gibi eskiyi çok seven insanlardan da yardım alabilirsiniz. Mutlaka her şey nostaljik olmalıdır. En ufak bir parça bile modern olursa, doğallık kaybolacaktır. Bu sebeplerden dolayı, nostaljik kafe açmak birçok detaya dikkat istemektedir.

yemek-arabası
yemek-arabası

Yemek Arabası

Günümüzde revaşta olan iş fikirlerinin başında gelmektedir. Köfteci arabası açmak eskide kaldı diyebiliriz. Batı’da bulunan şeylerin ülkemizde de olmasını isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu noktada özellikle sosis arabası kesinlikle iş yapacaktır. Yemek diye belirttik fakat kafe olarakta açabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey; arabanın tasarımı olacaktır. İlgi çekici boyalar ve motifler kullanılırsa, birçok kişi yemek arabanızı/minibüsünüzü ziyaret edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir