Press ESC to close

Bitcoin Analizi 04.12.2018

Bitcoin fiyatında geçtiğimiz hafta 3650 dolar seviyesine inilmesinden sonra başlayan toparlanma hareketi belirttiğimiz önemli direnç noktasında son bulmuş gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere daha önceki bitcoin analizlerimiz ve yorumlarımız içerisinde bitcoinde kalıcı bir yükselişin başlayabilmesi için 4,490 dolar seviyesinin aşılması gerektiğini vurgulamıştık. Son yaşanan yükselişlerde bitcoin 4,400 dolar seviyesinin üzerine çıksa da 4,490 dolar seviyesini aşmayı başaramadı.

Bitcoin fiyatlarında toparlanmaların direnç bölgesini aşamadığını ve buradan satışlar geldiğini gözlemliyoruz. Kasım ayı bitcoin ve tüm kripto para yatırımcıları için sancılı geçen bir ay oldu. Kripto para ve bitcoin yatırımcıları umutlarını Aralık ayına bağlamış durumdalar. Yıl sonunda bir hareket olur, yıl başında bir yukarı hareket olur düşünceleri içerisinde olan kripto para yatırımcılarının beklentileri bu ay içerisinde karşılanır mı net bir şey söylemek oldukça zor.

[irp posts=”2514″ name=”Bitcoin ve Kripto Para Analizleri”]

Geçtiğimiz sene yaşanan yükseliş hareketine benzer bir yükseliş yaşanabilir mi diye bekleyen yatırımcılar hazır herkes yükseliş beklerken düşüşlerin derinleşip biraz daha terste kalmaktan korkuyorlar. Peki grafikler bitcoin için neler söylüyor. Malum bitcoin ayağa kalkarsa tüm kripto paralar bundan pozitif etkilenecektir. O nedenle de biz genel bir bitcoin analizi yapalım istiyoruz. Bu sayede teknik olarak bitcoin yükselir mi, bitcoin daha da düşer mi, bitcoin nereden alınır gibi sorulara kendi cevaplarınızı oluşturabilirsiniz.

Güncel Bitcoin Grafik Analizi

Bitcoin günlük grafiğini incelediğimizde şu sıralarda 4000 dolar altına gerilemiş olan btc için kritik destek seviyesinin 3,740 dolar civarında olduğunu görüyoruz. Bitcoin ve diğer kripto paralarda destek direnç noktaları farklı yerlerde farklı fiyatlardan işlem görebildikleri için ortalama 100-150 dolar arası değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle grafiğimizde 3,740 doları biz 3,600 dolar olarak alırsak daha sağlıklı olabilir. Bu durumda bitcoin fiyatında olası düşüşlerin devamı halinde 3,600 seviyesinin kırılmaması önemli olacaktır. Bu fiyat altına inilse bile saatlik kapanışlar yapmaması daha büyük önem arzetmektedir. 3,600 doların altında kalıcı olabilecek bir bitcoin ise 2,920 dolara kadar yeni bir düşüş dalgasını tetikleyebilir. Bu durumda btc’de satışlar hız kazanabilir.

btc analiz
güncel bitcoin grafiği, grafik analizi ve bitcoin fiyat yorumları

Bitcoin fiyatının 3,740 dolar üzerinde kalması halinde ise 4,490 dolar hedefi yine geçerli olacaktır. Yukarı yönlü hareketlerin devamı için bitcoinde 4,490 dolar seviyesinin aşılması önemli olacak. Bu seviyenin aşılması halinde 5,080 ve 5,670 dolar seviyelerine doğru yükselişlerin devamı beklenebilir.

Yukarı yönlü hareketlerin 4,490 dolar seviyesi altında kalmaıs ise bitcoinde yeniden satış baskısı oluşturacaktır. Kısa vadeli bitcoinde fiyatlamaları 4,490 seviyesi belirleyecek gibi duruyor. Bu seviye altında görünüm negatif olarak devam edecek iken, buranın aşılması kısa vadeli bitcoin görünümünü pozitife çevirebilir.

[irp posts=”2526″ name=”Bitcoin Nedir ? Nereden ve Nasıl Alınır ?”]

Sizlerde bitcoin fiyatı ile tahmin ve yorumlarınızı konu altına bırakabilirsiniz. Bitcoin fiyatı ne olur, bitcoin yükselir mi düşer mi gibi soruların cevaplarını kendi tahmin ve analizleriniz eşliğinde konu altına yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir