Press ESC to close

Bitcoin Analizi 17.12.2018

Bitcoin ve kripto paralarda hafta sonu yaşanan düşüşler sonrasında bugün bir miktar toparlanma göze çarpıyor. 3200 dolar seviyesinin altını test eden bitcoin fiyatı buradan verdiği tepkiyle beraber 3500 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Şu sıralarda 3500 seviyesi üzerinde tutunan bitcoinde yaşanan yükseliş diğer kripto para birimlerine de sıçramış durumda. Bitcoin günlükte %8 primli iken, ethereum %9 , litecoin % 13, eos ise %20 yükselmiş durumda.

[irp posts=”2629″ name=”Güncel Bitcoin Analiz ve Yorumları”]

Daha önceki analizlerimizde bitcoinde ve diğer kripto para birimlerinde düşüşlerin son demlerine yaklaştığımızı düşündüğümüzü belirtmiştik. Ancak yine de temkinli olmakta fayda var. Henüz ayı piyasasının sona erdiğini söylemek için etken. Bunun için yukarıda bazı direnlerin geçilmesine ihtiyaç var. Dilerseniz gelin birlikte bitcoin grafiğine bakalım. Bitcoin grafiği bize neler fısıldıyor bir bakalım.

Bitcoin Grafik Analizi

bitcoin analizi
bitcoin grafik analizi, destek direnç noktaları

Bitcoin günlük grafiğine baktığımızda ilk karşımıza çıkan direnç noktası 3,750 dolar seviyesi. Bu seviyenin üzerinde 4,032 ve 4,390 dolar seviyelerini takip ediyor olacağız. Yükselişlerin devamı halinde ise 5,050 dolar seviyesi hedef haline gelebilir.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında beklenen yıl sonu yükseliş hareketinin başlayıp başlamayacağı yatırımcılar tarafından merak edilirken kripto paraların bir çoğunun bugün %10 veya daha fazla değer kazandığını görmekteyiz. Bitcoin fiyatında olası düşüşlerde 3,237 dolar seviyesi destek noktası iken kısa vadeli görünümün pozitife dönmesi açısından özellikle 4,032 dolar seviyesinin aşılması önemli olacaktır.

kripto para fiyatları inceleme
canlı kripto para fiyatları, kripto para kurları

Kripto para fiyatlarını canlı olarak Finans Merkezi üzerinden takip edebilirsiniz. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde günlük ve haftalık değişimleri takip edebilir ayrıca coin fiyatlarında yaşanan hareketlerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir önceki analizimizde bitcoin, ethereum ve diğer kripto para birimleri için artık düşüş trendinin son demlerini yaşıyor olabileceğimizi ve ethereumda alışa geçtiğimizi belirtmiştik. Henüz net olarak dönüşün başladığını söyleyemeyecek olsakda en azından düşüşlerin çok fazla derinleşemeyeceği konusundaki görüşümüzü koruyoruz. Olası geri çekilmelerde 2800 dolar altına belki son bir fake hareket yaşanma ihtimali olabilir ancak onun altında kalıcı bir fiyatlamanın pek de mümkün olmadığı görüşündeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir