Press ESC to close

Bitcoin’de Hareketli Anlar Yaşanıyor, İşte Nedeni

Bitcoin’de özellikle geçtiğimiz Cuma günü hareketli anlar yaşandı ve BTC’nin seyri için hareketlilik, bir anda farklı algıların oluşmasına neden oldu. Sert satışların yaşandığı son gün performansına göre BTC, kripto para dünyasındaki en hareketli aktör olarak yine başı çekti. 9200 dolarla güne başlayarak sert satışlar yaşayan BTC, sadece 1 saatte yatırımcılarına %2 dolaylarında kayıp yaşatarak 900 dolara kadar geriledi. Kapanışa yakınsa 8700 dolar destek noktasını test etti. Yüksek volitalite yaşanmaya devam edeceği sinyallerini de böylelikle vermiş oldu.

BTC’nin Seyri Aşağı Yönde: Toplam Değer Kaybı 1 Günde %6’ya Yaklaştı

Buna göre sadece bir günde başlangıç ve bitiş arasındaki volitalite, Dolar lehine %5.73 oldu. Dolar karşısında direnç gösteremeyerek sert düşüş yaşayan BTC, bir günde %10’a yaklaşan kayıp ile bu alanda günü en zor geçiren kripto para birimi oldu. Piyasa analistlerine göre Fibonacci değerlerine göre 9.000 dolar destek noktası olarak kabul edilebilir ve önümüzdeki günlerde bu yönde bir seyir yaşanabilir. Ama tepki alımlarının bu manada değerli olduğu görüşü hakim. Zira, eğer tepki alımları gelmezse; bu durumda dip ve tepe noktaları arasındaki mesafe bir hayli yükselebilir ve Fibonacci değerleri bir anda ters bazda tepebilir. Bu da BTC’nin 8 bin dolar seviyelerini görebileceği bir hafta yaşatabilir.

Bağlantılı Bir Neden Görülemedi!

BTC’nin bu düzeyde bir düşüşe uğraması genellikle Uzak Asyalı yatırımcıların aldığı pozisyonlar ve kimi sepkülasyonlar olarak gösterilmekteydi. Ama bu seferki düşüşte herhangi bir keskin neden görülemedi. En azından bu süreçte bağlantılı bir nedenin olduğu düşünülmüyor. Buna sadece, BTC iştirakçilerinin satış eğilimi göstermesi neden olarak gösteriliyor.

BTC’nin son 1 ayda böylelikle yatırımcılarına kâr ve zarar anlamında hiçbir etki yaratmadığı da anlaşılıyor. Zira, Bitcoin değeri, kapalı piyasa koşulları değerlendirildiğinde, 1 ay önceki seviyesine gerilemiş oldu. Bundan sonraki süreci hep birlikte takip etmeye devam edeceğiz.

Bitcoin yatırımcıları şu an için ne yönde bir eğilim gösterecekleri konusunda ciddi endişeler taşıyor. Ve yatırım yapmanın aksine satış baskısı yaratma eğilimi göstermeye daha yakın gibi duruyorlar. Bakalım gelecek hafta BTC’nin seyri ne durumda olacak. Hep birlikte göreceğiz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir