Press ESC to close

Slaughter’ın İddiasına Göre Borsalar Kullanıcı Bilgisizliğinden Yararlanıyor

Kripto para borsası Level şirketinin CEO’su Chris Slaughter, kripto para borsalarının kullanıcıların bilgi eksikliğinden faydalandığını ve bu sayede para kazandığını iddia ediyor.

Ünlü bir Bitcoin destekçisi olarak tanınan borsa yöneticisi, Anthony Pompliano tarafından gerçekleştirilen podcast yayına konuk oldu. Program kapsamında borsaların özellikle son kullanıcının bilgi eksikliği sayesinde yüksek kazançlar elde ettiğini ileri sürdü.

Slaughter, kripto para borsalarının para kazanma yöntemi içerisinde özellikle tüketicinin bilgi eksikliğinden faydalanma ve bu son kullanıcı sayesinde en yüksek kazancı sağlama yöntemi bulunduğunu ifade etti. Hatta bu konuda özellikle Coinbase borsasının oldukça yüksek işlem ücretleri üzerinde durdu.

Level borsası diğer borsalara göre özellikle çok daha şeffaf ve olumlu bir ücret politikasına sahip olarak görünüyor. Zira Coinbase veya Binance gibi borsalar ve birçok farklı borsa neredeyse yapılan her alım-satım işleminde komisyon talep ederken, aylık sabit ücret uygulaması da bulunuyor. Hatta 9 dolar aylık ödeme sayesinde platform üzerinde sınırsız işlem avantajı sağlanıyor.

Bu konuya benzer şekilde kripto para borsaları kapsamında geçtiğimiz günlerde Bitcoin savunucusu ve siber güvenlik uzmanı John McAfee de benzer yorumlar gerçekleştirdi.

John McAfee tarafından verilen ifadelerde ise borsalar tarafından kullanıcı bilgilerinin alındığı ve sonrasında da paraların alındığı ifade edildi. McAfee, kripto para borsalarının bu para ve bilgileri elinde tuttuktan sonra çoğu zaman kullanıcıların yararlanamayacağı kadar uygun gördükleri şekilde kullandıklarını ekledi. Aslında borsaların daha sonrasında alım-satım gerçekleştirilen piyasaları kontrol ettiklerini ve çoğu zaman kullanıcı parasını geri almak istediğinde de uzun süreler beklediklerini ifade etti. Çok iddialı bir cümle ile birlikte bu tip borsaların kripto tanrıları olduğunu ve kullanıcı parası sayesinde tüm piyasayı kontrol hakkında tuttuklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir