Press ESC to close

En Karlı Küçük İşletme Fikirleri

Küçük işletmeler, konumlarına ve yaptıkları işe göre çok yüksek gelir elde edebilmektedirler. Bu yazımızda en karlı küçük işletme fikirleri nelerdir, bunlardan bahsedeceğiz.

En Karlı Küçük İşletme Fikirleri

Yüksek miktarda sermayeniz yoksa, listemizde yer alan fikirleri inceleyebilir ve kafanıza yatan işi yapabilirsiniz. İşi seçtikten sonra her detayı düşünmeniz ve yakınlarınıza danışmanız doğru olacaktır. Herkesin düşünme yapısı farklı olduğu için yeni fikirler duyabilir ve yapacağınız işi daha gelişmiş şekilde yapabilirsiniz.

küçük-işletme-iş-fikirleri
küçük-işletme-iş-fikirleri

Meyve Suyu Satmak

Bu işe başlamak için küçük bir yer kirayabilir veya seyyar olarak yapabilirsiniz. Şirin görünümlü seyyar arabası ile çok güzel kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca yoğunluk olan yerlerde kazanç olacağı için seyyar arabanız ile gezebilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız, işlek bir cadde veya sokakta küçük bir dükkan ile bu işi yapabilirsiniz. Önemli olan çok pahalı hizmet sunmamanızdır. Meyveleri düzenli dizdiğinizde bile dükkan tasarımı oluşmuş olacaktır. Aslında hem masrafsız hem de eğlenceli bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çocuklar İçin Eğlence Merkezi

Özellikle alışveriş merkezlerinde kurulan bu işletmeler, yüksek gelirler elde etmek için uygundur. Siz, küçük işletme olarak kuracağınız için alışveriş merkezi dışında kurabilirsiniz. Çok büyük bir alana ihtiyacınız yoktur. Çocukların ilgisini çekeceğini düşündüğünüz oyuncakları veya robotları, dükkana eklemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca alışveriş merkezi kültüründen sıkılan insanlar, buraya gelerek daha sakin şekilde çocuklarını eğlendirebilecek.

Yabancı Dil Eğitimi

Çok fazla masraf gerektirmeyen bir iş olduğu için birkaç öğretmen ile küçük bir yerde bu işi yapabilirsiniz. Bu iş için 1 adet daire kiralamanız yeterli olacaktır. Önemli olan verdiğiniz eğitim ve imkanlardır. Kesinlikle akıllı tahta ve projeksiyon gibi imkanları sağlamanız gerekmektedir. Tecrübeli öğretmenler ile anlaşabileceğiniz gibi gençlere destek olması için yeni mezun İngilizce öğretmenleri ile de anlaşabilirsiniz.

özel-spor-eğitimi
özel-spor-eğitimi

Özel Spor Eğitimi

Bunun için de küçük bir yer size yetecektir. Yoga, pilates ve fitness koçluğu için hocalar ile anlaşabilir ve maaş karşılığında işletmenizi kurabilirsiniz. Tecrübeli hocalar ile çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu sayede hocaların eski öğrencileri sizi tercih edebilir ve gelirinize katkıda bulunur. Ayrıca bu iş için kiralayacağınız veya satın alacağınız alanine ferah olması gerekmektedir. Motive edici ve ferah bir alan, kişilerde spor yapma isteği uyandıracaktır. Bu sayede devamlı müşteriler elde etmiş olacaksınız.

Muhasebe Hizmetleri

Küçük bir işletme ile yapabileceğiniz en karlı işlerdendir. Bu sayede birçok kişiye ulaşabilir ve muhasebe işlerini devrealabilirsiniz. Ayrıca vergi ve benzeri işleri de siz yapacağınız için geliriniz yüksek olacaktır. Böyle bir işletme için az bile olsa muhasebe bilgisi gerekmektedir. Ekip arkadaşları da alarak, işinizi ve kazancınızı büyütebilirsiniz.

Kosgeb’in Genç Girişimcilere Verdiği Teşvikler konusu fazlasıyla araştırılmaktadır. Bu konuyla ilgili yazımıza ulaşmak için tıklayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir