Press ESC to close

AirDrop Nedir ? Nasıl Kazanılır ?

Kripto para piyasalarına ilgi duyanlar tarafından sıkça konuşulan airdrop kavramı nedir ? Güncel AirDroplar nasıl takip edilir ? AirDrop ile kazanç sağlanabilir mi gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz detaylı AirDrop makalesi.

Airdrop Nedir?

Türkçe tercümesiyle havadan gelen, havadan atılan anlamlarına gelen Airdrop, kripto para borsalarında “bedava coin” olarak adlandırılıyor. Dijital para üreticisi firmalar, mevcut piyasalarını genişletmek, daha popüler hale getirmek ve piyasadaki hareketliliği arttırarak kripto paranın değerini arttırmak istiyor. Airdrop, sistemde yer alan kişilerin şevkini arttırmaya yönelik ücretsiz kripto para dağıtımı anlamı taşıyor.

Airdrop çoğunlukla, kripto para şirketlerinin ilk kuruluşlarında yaygındır. Günümüzde yüzlerce kripto para olduğunu düşünürsek, yeni çıkan bir kripto paranın işi zor gibi. İşi zor olan kripto para üreticileri piyasaya açıldıktan sonra airdrop (havadan bedavaya coin dağıtımı) yaparak ilgi toplamaya çalışırlar.

[irp posts=”2548″ name=”Kripto Para Madenciliği Nedir ? Nasıl Yapılır ?”]

Airdrop ile kripto para elde edilmesi sanıldığı kadar yüksek değerlerde olmaz, yüksek kazanç sağlamaz. Ancak, devasa bir piyasaya ulaşan ve yarın değeri kat kat artması muhtemel olan bir kripto para piyasasındayız. Dijital para piyasalarında hal böyleyken, airdrop sistemleri şirketten şirkete farklılık gösteriyor. Yani airdrop ile sahip olduğunuz 10 bitcoin 2013 yılında değersizken, 2018 yılında size 200.000 dolar olarak geri dönebilirdi.

AirDrop Çeşitleri ve Kampanya Takipleri

Airdrop uygulama şekilleri farklı farklıdır. Çoğu kripto para üreticisi airdrop için bazı şartlar koyar. Sosyal medya hesaplarının beğenilmesi, cüzdanda en az 5 coin bulunması, tanıtım amacıyla sisteme en az 1 arkadaşınızın eklenmesi gibi bazı örnek şartları gösterebiliriz.

airdrop rehberi
airdrop nedir, airdrop güncel kampanyalar, airdropla coin kazanma

Kripto para üreticileri ilk kurulduklarında bedava havadan coin dağıttıkları gibi, sisteme dahil olan üyelere de coin dağıtabilirler. Sistemde bulunan kişilere genellikle mevcut coin miktarının yüzdelik bir kısmı kadar airdrop yapılır. Buradaki amaç şevki arttırmaktır.

Ayrıca bazı AirDrop sistemlerinde saadet zinciri benzeri oluşumlar ortaya çıktı. Sisteme üye yaptığınız kişiler kadar ve o kişilerin satın aldığı coinler kadar hesabınıza bir miktar airdrop yapılır.

Airdrop kampanya takibi için size topicolist.com/airdrops gibi adresleri takip edebilirsiniz. Ayrıca web sitemizi de takip ederek güncel airdrop kampanyalarını takip edebilir, istediğinize dahil olabilirsiniz.

[irp posts=”2545″ name=”Litecoin Nedir ? Tüm Detayları ile Litecoin”]

Airdrop Kazançlı Mıdır?

Airdrop ile sıfırdan bir kripto para sistemine girmenin kazançlı olup olmayacağı konusunda soru işaretleri olmalıdır. Kazançtan bahsedebilmek için, kripto paranın geleceği hakkında sağlam yorumlar yapmak gerekiyor. Bunun için kripto paranın kurucularının gücü, şirket hakkındaki haberler, ülkelerin kripto para karşısındaki tutumu, dijital paraya olan piyasa ilgisi gibi çeşitli faktörleri değerlendirmek gerekiyor.

Mevcut bir kripto para sisteminde yol katedip birikim yapmış olanlar için ise airdrop kampanyalarına aktif katılmak yararlı olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir