Press ESC to close

Bitcoin Alınır mı ? Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

Evet arkadaşlar uzunca bir süredir düşüş trendini devam ettiren bitcoin fiyatları ne olacak ? Bitcoinde yaşanan düşüşlerle birlikte tepetaklak olan diğer kripto para birimleri ne olacak ? Bitcoinde düşüş nerede son bulacak ? Bitcoin ve kripto paralar ne zaman yükselecek gibi soruları sıklıkla duymaktayız. Bu sorulara btc 11k civarında iken yapmaya başladığımız sosyal medya üzerindeki yorumlarımızda bitcoinde düşüş trendinin devam etmesini beklediğimizi defalarca belirtmiştik.

Son olarak 6k civarında iken 3,600 dolar seviyesine doğru düşüşlerin yaşanma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirtmiştik. Geçtiğimiz hafta bu seviyelere kadar gerileyen bitcoin fiyatı ile yapmış olduğumuz analiz ve yorumlarımız içerisinde btc’den son bir fake beklediğimizi ve sonrasında toparlanma hareketinin başlamasını beklediğimizi vurgulamıştık.

[irp posts=”2612″ name=”Pump ve Dump Nedir ?”]

Yine yapmış olduğumuz analiz ve yorumlar içerisinde Kasım ayı ve Aralık ayı içerisinde bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden geçtiğimiz yıl ki yükselişe benzer bir yükseliş yaşanmasını bekleyenlerin oranı oldukça fazla iken düşüşlerin devamının mümkün olabileceğini belirtmiştik. Bu sayede bir çok kripto para yatırımcısı terste kalacak ve piyasalarda endişe artmaya devam edecekti. Nitekim beklentilerimiz üzerine bitcoin 3,600 dolar seviyesininde altına gerile ve bu destek noktası altında işlem görmeyi sürdürüyor. Şimdi ise akıllarda tek bir soru var bitcoin nereden döner ? Bu fiyatlardan bitcoin alınır mı ?

Bitcoin’de Düşüş Bitti mi ?

Arkadaşlar uzunca bir süredir belirttiğimiz üzere düşüşlerini sürdüren bitcoinde artık sona yaklaşıldığını düşünüyoruz. Net bir fiyat vermek oldukça zor elbette ancak şunu belirtmeliyiz 11k civarından çıkış önerdiğimiz btc de 2,500 – 3400 dolar aralığından alım yapmanın uygun olabileceğini düşünüyoruz.

Şahsen bitcoin alıma geçtin mi diyecek olursanız bitcoin alıma geçmedim ama 87 dolardan ethereum alımına başladım. Ancak alıma başladım diyorum dikkat ederseniz yani bu iş için ayırdığım tutarın hepsiyle değil. Bir kısmı ile alım yaptım, açıkçası şimdi biraz daha gerilese de paranın tamamı ile ethereum alıp bekleme niyetimi gerçekleştirsem diye düşünüyorum. Arkadaşlar açıkçası bitcoin alınır mı sorusunun cevabını bekleyenlere cevabımız ethereum alınır olacaktır. Ancak bitcoin almak isteyenler içinde uygun seviyelerde olduğumuzu belirtebiliriz.

[irp posts=”2587″ name=”Ethereum Analizi 07.12.2018″]

Ethereum’da da 60 doların altında bir ethereum görebilme ihtimalimizin çok fazla olmadığı bu nedenle 62-85 dolar aralığından alıma geçmenin mantıklı olabileceğini düşününlerdenim. Lafı fazla dolandırmadan bir de bitcoinde grafik görünümüne bakalım isterseniz.

Güncel Bitcoin Fiyatı Grafik Analizi

Bitcoin fiyatlarında  geri çekilmenin devamı halinde izleyeceğimiz ilk destek noktası 3,280 dolar olmaya devam ediyor. Bu seviye altında ise 2,730 dolar seviyesine kadar satışların hız kazanması beklenebilir ki bizim bitcoinde yaşanabilecek kötü senaryo beklentimizin dip seviyesi de 2,700 dolar. Yani bu seviyenin atlında bir bitcoin kısa vadeli olarak beklemediğimizi söyleyebiliriz. Tabi bu sadece bizim beklentimiz. Yani yatırım tavsiyesi değil veya olacak olan değil sadece Kriptomix’in beklentisi bu yönde. Bu nedenle de kripto para birimlerinde yavaş yavaş alım tarafına geçtiğimizi yukarıda belirtmiştik.

Burada dikkat edilecek bir husus ise düşüşlerin hız kazanması halinde 2,70 doların altına da inebilecek fake hareketlerin olası hale gelebileceğidir. Yani 2,500 civarına anlık bir sarkma ile yeniden bu seviye üzerine bir toparlanma da olası senaryolar içerisinde yer bulabilir.

bitcoin grafik analizi
bitcoin güncel fiyat analizi, btc grafik yorumu

Bitcoin fiyatlarında yukarı yönlü hareketin hız kazanabilmesi için öncelikle 3,820 dolar seviyesinin yukarı yönlü olarak aşılması gerekiyor. Sonrasında ise bitcoin ve kripto paralarda yükselişlerin devamı açısından oldukça önemli bir ara direnç noktası olan 4,500 dolar seviyesi ön plana çıkmaktadır. Bu seviyenin aşılması kripto para piyasaları için oldukça önemli olacaktır. Nitekim geçtiğimiz hafta yaşanan yükselişlerin 4,500 dolar seviyesini aşamaması halinde kripto paralardaki yükselişlerin baskıyla karşılacağını ve yeniden satış yeme ihtimalinin kuvvetli olabileceğini belirtmiştik.

[irp posts=”2526″ name=”Bitcoin Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?”]

Sonuç olarak 4,400 dolar seviyesinin üzerine yükselen bitcoin fiyatı 4,5k yı aşamamış ve gerilemeye başlamıştı. Bu gerileme hareketi ile birlikte 3,600 dolar seviyesinin altına inen bitcoin için kalıcı bir yükselişten bahsedebilmek için 4,5 k seviyesi yine önemli olmaya devam edecektir. Buranın aşılması ise 5,248 dolara doğru yeni bir çıkış trendini başlatabilir.

Sizce Bu Fiyatlardan Bitcoin Alınır mı ?

Evet arkadaşlar sizce bu fiyatlardan bitcoin alınır mı ? Ya da bir başka kripto para birimi ? Sizin kripto para ve bitcoin fiyatları hakkındaki öngörüleriniz nelerdir ? Bitcoin yükselir mi yoksa düşmeye devam eder mi ? Bitcoin nereden düşer gibi soruların cevaplarını sizde konu altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir