Press ESC to close

Qtum Coin Nedir ve Qtum Nasıl Alınır?

Qtum, Qtum vakfı tarafından tasarlanıp piyasaya sürülen ve merkezi Singapur’da olan bir projedir. Ethereum ve Bitcoin Core’dan esinlenilerek özel bir algoritma ile ortaya çıkmıştır ve maksimum güvenlikli tasarlanmıştır. Ethereum sanal cihazı ile birlikte kullanılan ve alt yapı olarak Bitcoin Core’den esinlenen Qtum için, bu iki coinin karışımıdır demek mümkündür.

Asya ülkelerinde özellikle çok popüler olan Qtum, her geçen gün Avrupa piyasasında da daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. OKCoin markasının CEO görevini üstlenen Xu Star, Ethereum’un kurucu isimlerinden olan Anthony Di Iorio bu coinin yatırımcıları arasında yer almaktadır.

Qtum İşlevi

Alt yapısı kendisine ait olan Qtum, bu sayede sorunsuz şekilde çalışıp, güvenilirlik konusunda da minimum sorun ile piyasada ki yerini korumaktadır. Qtum’un yaratıcısı olanların yaptığı açıklamada, Ethereum alt yapısı ile sorunsuz olarak çalışan uygulamaların Qtum ile de uyum içinde çalışması en önemli iki amaçtan birisi olduğu belirtilmişti. Diğer amaçları ise bünyelerinde ki değerlerin yüksek ve maksimum hızda nakite çevrilmesidir.

Qtum Coin Nasıl Alınır?

Qtum coin nasıl alınır? Sorusu bu coine ilgi duyanların en çok sordukları sorular arasındadır ve Binance hesabı açarak Qtum coini istediğiniz miktarda alabilirsiniz. Qtum alabilmek için izlemeniz gereken yol aşağıdaki gibidir;

  1. Binance hesabınız yok ise hesap açmalı ve sonrasında hesabınıza Bitcoin gönderimi yapmalısınız. Deposits&Withdrawals bölmesinden bu işlemi halledebilirsiniz.
  2. Bir sayfa sizi karşılayacaktır ve bu sayfada arama kısmına BTC Yazın ve arama yapın. Sonrasında Bitcoin seçeneği çıkacaktır ve bu seçeneğin yanında yer alan depozit seçeneği tıklanmalıdır.
  3. Site size özel bir cüzdan adresi oluşturur ve bu adrese Bitcoin gönderimi sağlayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde Binance hesabınıza Bitcoin yansıyacaktır.
  4. Bitcoinler Binance hesabınıza geldikten sonra Exchange linkine tıklamalı ve basic seçeneği seçilmelidir.
  5. Son aşamada Qtum/BTC yazısını göreceksiniz ve bu seçeneği tıkladıktan sonra Buy butonuna basalım. Gelen ekranda Amount ve Price alanlarını doldurunuz ve Buy Qtum’a basın. Amount bölümüne ne kadarlık Qtum alacaksanız onu giriniz ve Price bölümüne de alım yapacağınız fiyatı belirtmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir